می خواستم مطلب "بوت استرپ چیست؟" را به سرعت تو گوگل بیارم بالا ولی فعلا که 4 روز گذشته و هیچ خبری نیست!

البته این انتظار خیلی زیادیه که یه وبلاگ نو پا بتونه انقدر سریع تو یه کلمه ی پر رقابت بیاد صفحه اول گوگل ولی قرار شد که تمام فوت و فنای سئو را بکار ببندیم تا ببینیم این کار دقیقا چقدر زمان میبره.

یکی از مورد هایی که چند روزه فکرم رو مشغول کرده اینه که آیا برای بهینه سازی حداکثری یه کلمه کلیدی، باید هم نوع فارسی اش و هم انگلیسی اش استفاده بشه یا فقط یکی اش کافیه. تو مقاله ی بوت استرپ من فقط از نوع فارسی کلمه یعنی "بوت استرپ" استفاده کردم در حالی که به نظر میرسه نوع انگلیسی اش به شکل "Bootstrap" خیلی مرسوم تره.

برای فهمیدن این موضوع کلمه کلیدی "بوت استرپ چیست" را با چند زبون مختلف تو گوگل سرچ کردم و اونطور که فهمیدم تقریبا همه ی اون ها حتی زبان های کره ای، ژاپنی، عبری و ... معادل انگلیسی کلمه Bootstrap را در عنوان ها و مقاله هاشون گنجونده بودن...

البته نمیشه برحسب همچین آزمایش ساده ای به سرعت نتیجه گرفت که استفاده از معادل فارسی و انگلیسی کلمه میتونه تاثیر قابل ملاحظه ای روی سئو داشته باشه اما با توجه به اینکه گوگل به خوبی معادل های کلمات را در زبان های مختلف می شناسه و اون ها را با هم ارتباط میده میشه گفت بهترین کار همینه که از معادل فارسی و انگلیسی کلمه هر دو در مقاله استفاده بشه.