سایز عکسی که تو متن وبلاگمون استفاده می کنیم می تونه تاثیر قابل توجهی در خوانا بودن متن مون داشته باشه!

در این پست بررسی می کنیم که آیا عکس از متن اصلی کوچک تر باشه، بزرگ تر یا هم اندازه؟

عکس بزرگ تر از متن

به شخصه زیاد طرفدار این روش نیستم چون یک عکس خیلی بزرگ و خارج از تراز می تونه ریتم خوندن متن رو شدیدا مختل کنه. تنها زمانی استفاده از یه عکس بزرگ تر از متن کاربرد داره که بخوایم یه مطلب خیلی خیلی مهم رو توی عکس عنوان کنیم.
 

عکس هم اندازه و هم تراز متن

این روش نسبت به روش قبلی خیلی متداول تر و کم تر چشم رو اذیت می کنه. زمانی که عرض متن خیلی کوچیکه (مثلا موبایل یا تبلت) این روش به نظرم ایده آله. اما زمانی که عرض متن تقریبا زیاده مثل (مثل لپتاپ یا دسکتاپ) میتونه مثل روش قبل ریتم خوندن رو یکم مختل کنه.
اگه از این روش یا روش قبلی استفاده میشه باید حاشیه ی پایین و بالای تقریبا مناسبی برای عکس و متن های اطرافش در نظر گرفته بشه.
 

عکس کوچک تر از متن

بدون شک ایده آل ترین روش استفاده از تصاویر داخل متون است که کمترین خلل را در ریتم خواندن متن ایجاد می کند. اینگونه تصاویر هم به عنوان فضای تنفس خواننده و هم برای دادن برخی اطلاعات با ارزش مرتبط با متن استفاده می شن.
در صورتی که نیاز است اطلاعات وسیعی با جزئیات فراوان از طریق عکس به کاربر منتقل شود می توان همچنان از دو روش قبلی به خصوص روش خارج از تراز کمک گرفت.
زمانی که قرار است محصولی را جهت خرید معرفی کنیم، اندازه عکس باید از این هم کوچک تر باشد و کم ترین فضای ممکن را بگیرد زیرا اکثر افراد بلافاصله خواهند فهمید که ما داریم محصولی را جهت فروش به آن ها تبلیغ می کنیم و اگر از بابت این موضوع زیاد اذیت شوند بلافاصله سایت را ترک می کنند.
 
 
در صورتی که از آخرین روش استفاده می کنید حتما حاشیه ی مناسبی را برای عکس در نظر بگیرید تا خواننده فضای بیشتری جهت تنفس داشته باشد.