(توجه: در این مقاله از الفاظ و جملاتی استفاده شده که ممکن است توسط برخی توهین تلقی شود. اگر راحت بهتون برمیخورد این مقاله را نخوانید. بابت لحن خسته مقاله را هم پیشاپیش عذرخواهی میکنم.)

اگر اندکی دنیای نه چندان شیرین برنامه نویسی را سیاحت کره باشید باید بدانید که برنامه نویسان مقدار زیادی قهوه مصرف می کنند!

طوری که اکثر برنامه نویسان در صفحات اینترنتی شان کاسه گدایی دست گرفته و از شما بابت خرید قهوه پول می خواهند...

اما چرا قهوه و برنامه نویسی انقدر باهم عجین شده اند؟  آیا بدون خوردن قهوه هم میشه برنامه نویس شد؟!

خوشبختانه جواب این سوالات بسیار راحت است.. برنامه نویسی شغلی است که خیلی راحت بی تعارف به خوبی از خجالت موخ تان در میاد.

بعید میدونم هیچ شغلی تو دنیا بعد کار معدن به این اندازه فشار ذهنی داشته باشد!

برنامه نویسی انقدر فشار ذهنی بوجود می آورد که عملا برای اکثر افراد عادی تحمل این فشار غیر ممکن است.

طوری که پس از یه مدت فردی که تحت این فشار قرار میگیرد از هرچی کامپیوترو کیبوردو کدو شعرو فلانو اینا منزجر میشود. (دیدم که میگم)

بنابراین لازمه برنامه نویس شدن برای آدمای زاغارتی مثل من مصرف مقدار زیادی قهوه است.

بدون قهوه باید به یک درد نه چندان خوشایند، خوشامد بگویید: سردرد!

اولین دردی که پس از باز کردن صفحه ویرایشگر کد به سراغتان می آید، درد سر است و همه میدانیم که با ‌سردرد، ننشستن جلوی کامپیوتر هیچ فرق با نشستن جلوی آن ندارد.

برای برنامه نویس شدن به ۳ چیز نیاز داریم...  کامپیوتر، کیبورد، قهوه!

بقیش دیگه سوسول بازیه.

قهوه کمک می کند که خوب تحلیل کنید، درست برنامه ریزی کنید، حوصله کد نوشتن داشته باشید، سردرد نگیرید و از همه مهمتر بیدار بمانید.

البته نیاز برنامه نویس به قهوه ‌‌چیزی فراتر از بیدار ماندن است!

قهوه برای مدتی کوتاه شما را به یک "مایکل اسکافیلد" (اشاره به فرار زندان) تبدیل میکند و کاری می کند که بلانسبت مثل گاو فکر کنید!

در واقع قهوه مغز بی مصرف انسان را از یک گوشت مرده به یک مرکز تحقیق و توسعه تبدیل می کند. واقعا هم بخواهیم روراست باشیم بدون استعمال مواد نیروزایی چون قهوه یا داشتن یک انگیزه قوی، بدن انسان چیزی بیشتر از یک تن لش نیست.

نتیجه گیری

اینکه خوردن قهوه چقدر نقش تو برنامه نویس شدنتون ایفا میکنه قطعا به خودتون بستگی داره.

برای آدم داغونی مثل من که دو خط کد مینویسه کلش شروع میکنه به سوت کشیدن، بله ضروری است ولی برای بقیه رو نمیدونم.. شاید با این تبی که برای قهوه بین برنامه نویسا درست شده اکثرشون مثل من داغون باشن!